Hakkımızda

Hakkımızda/About us PDF Yazdır E-posta
Ayhan MergenMERGEN TiCARET,

1969 yılında Çorlu’da ilk olarak Lombardini Motorları-Motopomp-Jenaretörlerin SATIŞ/SERVIS/YEDEK PARÇA alanlarında faaliyete başladı. Daha sonra ürün gruplarına Honda Motopomp, Motor ve Jenaretörlerinin satış/servis/yedek parça alanlaını da eklendi. 2000 yılından itibaren, SEMAK ‘ın ithal ettiği Bahçe Makinaları Ekipmanları, Tırpan, Çapa, Kar Kürme Makinaları, Motopomp, Jeneretör, Bahçe Traktörleri, Çim Biçme Makinaları, satış/servis/yedek parça alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir.


1950'li Y?llar ÇorluMERGEN TİCARET,

was first started with Lombardini Enginees-Pumping Units-Genaretors in the field of sales/service/spare part in 1969 in Çorlu. After a while, in the fields of sales/service/spare part of Honda Enginees-Pumping Units-Genaretors added. Till 2000 Mergen Ticaret is continuing its market with the fields of sales/service/spare part of the products like Garden Enginees and its equipments, Motopomp, Genarators, Garden Tractors, Grass Cut Enginees and etc. with thecertificate of Turkish Standards Institution with 12650 standardization.

Ustalarımız / Our Masters PDF Yazdır E-posta

?smet ?nönü - ?smail Mergen

?smet ?nönü – ?smail Mergen

İsmail MERGEN

1901 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğan Esref oğlu İsmail MERGEN, Çorlu Rüştiye Mektebi’ni bitirmiştir. Çorlulu olma kimliğini özünde taşımış olan Mergen, 1941 yılında İstanbullu usta arkadasları ve Nemci KARTAL ile Diesel 15 Hp makinesnı yapmıştır. Toplam 3 adet yapılanı tamamı TÜRK bu ilk motoru Mergen Ticaret’te görebilirsiniz.  1950’li yıllarda Volvo Kamyonları, Ensinger Traktörleri, Normag Traktörleri, Vidal Römorkları, Java Motosikletleri ithalatçısı ve Trakya Bayiliği- Teknik Servisliği yapmış olan Mehmet Kavala Müessesi’nin Bayiiliğini, teknik servisliğini yapmıştır. Kardeşi Muhsin MERGEN’le Çorlu’ya elektriği getirip, Çorlu genelinde yaymaya çalışmışlardır. Bu başlamda elektrik santralleri kurmuşlar, belediye ve fabrikalar için elektrik üretimini sağlamışlardır. 1950’li yıllarda Amerikalıların tesvikiyle ilk iş makinelerinin montajını gerçekleştirmişlerdir. İsmail Mergen, Çorlu Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin ve Türk Hava Kurumu T.H.K. Kurucu Üyesi olarak faaliyetlere katılmış ve başkanlık pozisyonlarında da yer almıştır.İsmail Mergen ve Ustası - 1914
?smail Mergen - 1950'li y?llar Çorlu
1950'li Yıllarda İsmet İNÖNÜ ve Arkadaşlarının Çorlu'yu Ziyareti